Київський Олень

Легендарна бригада пояснює у коміксахНе фіксований курс гривні
Стань постійним спонсором Київського Оленя та до легендарних шпалер та інших унікальних штук
03.10.2023

Комікс туди

︎

На головну

Комікс сюди

Обговорення у соцмережах:

Від початку повномасштабного вторгнення курс гривні був фіксованим Національним банком України. Спочатку на рівні 29₴ за долар, потім на рівні 36₴ за долар.

Фіксований курс допоміг утримувати стабільність фінансової системи та дав час адаптуватися до умов надзвичайної кризи повномасштабної війни. Але після цього обмеження стали приносити більше проблем, ніж користі.

Тепер, як пояснюють в НБУ, валютний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно.
"НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення", - кажуть в Нацбанку, уточнюючи, що готові до валютних інтервенцій на ринку, якщо попит на валюту загрожуватиме різким падінням гривні.

Водночас "гнучка керованість" це далеко не той режим плаваючого валютного курсу, який діяв на українському ринку до війни.

© Київський Олень 2024
Майже щоденне пізнавально-розважальне медіа не для олдів. Формати: комікси і короткі відео. Мінімум тексту, максимум мемасиків 🦌

Зроблено в Україні 🇺🇦