Київський Олень

Легендарна бригада пояснює у коміксахКорупційні скандали міністра оборони Олексія Резнікова
Стань спонсором української пропаганди! 👉
03.09.2023

Комікс туди

︎

На головну

Комікс сюди

Обговорення у соцмережах:

У листопаді 2021-го на посаду міністра оборони призначили юриста Олексія Резнікова. Тоді головними планами на посаді він оголосив викорінення корупції через введення електронних закупівель та активізацію співпраці з НАТО.

За каденції Резнікова було кілька скандалів. Перший з них — так звані "Яйця по 17". Тоді видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що за участі Міноборони розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Так, за словами видання, відомство законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині була близько 7 грн за штуку. За даними видання ціни на найбільш ходові харчі в угоді Міноборони виявилися завищеними у 2–3 рази.

"Лише в документі, оприлюдненому у ЗМІ, вказано аномальну ціну, яку сприйняли як 17 грн. за штуку. На чому збудували теорію змови. Насправді це – звичайна технічна помилка, яку зробив постачальник ... Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю", — відреагував міністр оборони Олексій Резніков.
Він також наголосив, що надання послуги харчування здійснюється за принципом "їжа ходить за військовими". Це означає, що якщо постійне місце дислокації українських десантників, наприклад, у Львові чи Житомирі, або якщо 128-ма гірсько-штурмова бригада має ППД на Закарпатті, а бойові завдання наші воїни виконують на Харківщині чи на Запоріжжі – постачальник гарантує доставку продовольства скрізь, де несуть службу підрозділи певної частини. Незалежно від кількості локацій та кількості людей в них.

Наступний скандал також розпочався після розслідування "Дзеркала тижня". Видання заявило, що Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою на зимовий одяг. Ціна контракту, за даними журналістів, була втричі більшою за початкову вартість курток. А саме вбрання виявилось не зимнім, а літнім.

Резніков зібрав пресконференцію, де показав куртки із тієї партії та пояснив, що вони не можуть бути літніми, адже "зимою, 140 000 військових нам би про це сказали".

Після публікації цього розслідування "Українська правда" повідомила, що Зеленський шукає кандидатуру на заміну Резнікова.

© Київський Олень 2024
Майже щоденне пізнавально-розважальне медіа не для олдів. Формати: комікси і короткі відео. Мінімум тексту, максимум мемасиків 🦌

Зроблено в Україні 🇺🇦