Київський Олень

Легендарна бригада пояснює у коміксахПрирівняння корупції до державної зради
Стань постійним спонсором Київського Оленя та до легендарних шпалер та інших унікальних штук
29.08.2023

Комікс туди

︎

На головну

Комікс сюди

Обговорення у соцмережах:

"Законодавцю України буде запропоновано мої пропозиції щодо прирівняння корупції до держзради на воєнний час."

Володимир Зеленський

Пропозиція президента прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради означатиме колапс антикорупційної системи.

Концепт такий: вводяться зміни до закону, де частина справ, які стосуються великої корупції (понад 24 млн грн), передається від НАБУ до СБУ з посиленням відповідальності, як за держзраду – до 15 років ув'язнення без права на заставу.

Зараз ми маємо відповідальність по корупційних злочинах до 12 років з конфіскацією, забороною обіймати посади. Ця вища міра відповідальності, не вживалася. Важкість покарання завжди нівелюється його незастосуванням. Тому змінити покарання з 12 до 15 років, зняти можливість внесення застави – це добре, але питання, як воно буде використовуватися.
Найбільше турбує наших міжнародних партнерів передання юрисдикції до СБУ. НАБУ має певний рівень незалежності, конкурентну процедуру призначення керівників. Логіку, чому це все зараз передати СБУ і Офісу Генпрокурора, де керівників призначають політично – не пояснено.

Поки справа Татарова розслідувалася НАБУ – вона розслідувалася. Коли Генпрокурор переспрямував підслідність до СБУ – справа розвалилася. А справу по підготовці змін до законодавства, за даними джерел ЗМІ, курує Татаров – заступник керівника ОП, відповідальний за антикорупційні правоохоронні реформи.

© Київський Олень 2024
Майже щоденне пізнавально-розважальне медіа не для олдів. Формати: комікси і короткі відео. Мінімум тексту, максимум мемасиків 🦌

Зроблено в Україні 🇺🇦