Київський Олень

Легендарна бригада пояснює у коміксахСонячні бізнесмени
Завітай у Оленя та придбай щось на пам'ять
18.08.2023

Комікс туди

︎

На головну

Комікс сюди

Обговорення у соцмережах:

Сонячні станції під російською окупацією, співвласником яких є близьке оточення Офісу Президента, отримували оплату за дорогим “зеленим тарифом” до літа 2023 р. Хоча, імовірно, не мали зв’язку з енергосистемою України.

За інформацією Bihus.Info, компанії сукупно отримали понад 320 млн грн оплати від державного підприємства “Гарантований покупець”.

У чому проблема?

За даними, отриманими від “Укренерго”, більшість станцій, що перебувають на тимчасово окупованій території Запорізької області, не мали фізичного зв’язку з нею через пошкоджені або відключені лінії електропередач. Відтак електроенергія, найімовірніше, не могла потрапити на український ринок і не могла бути продана там. А за українським законодавством, “Гарантований покупець” має оплачувати електрику, яку продає ринку. Оплата електрики, яку не могло продати, означає збитки для державного підприємства.
Питання, що робити з оплаченими грошима, залишається не вирішеним. В Нацкомісії з енергетики повідомили, що на нараді в Міненерго обговорювали кілька варіантів: врахування цих коштів як оплату боргів за періоди до початку окупації або звернення до виробників за поверненням коштів.

Коли “Гарантований покупець” звернувся до виробників, багато виробників відмовились повертати кошти.

Дивіться повне відео розслідування на каналі Bihus.Info. Це не реклама.

© Київський Олень 2024
Майже щоденне пізнавально-розважальне медіа не для олдів. Формати: комікси і короткі відео. Мінімум тексту, максимум мемасиків 🦌

Зроблено в Україні 🇺🇦